wtorek, 8 września 2015

Co ofiarować na chrzest?

źródło: pinger.pl

Dzisiaj zebrałam garść pomysłów na upominki dla dzieciątka z okazji chrztu (część stanowią prezenty, jakie otrzymał nasz synek, część z kolei przyszło mi do głowy;)

- ubranka - to chyba najpopularniejszy pomysł, zarazem w miarę uniwersalny. Nasi goście jak jeden mąż zdecydowali się na ciuszki w tym samym rozmiarze, czyli 74:) Czyli, jak doczytałam, dla półrocznego dziecka. Zatem jeśli przykładowo dziecko urodzi się zimą, na chrzest może dostać letnie, lekkie ciuszki z krótkim rękawem w rozmiarze 74.
- zabawki -zarówno na już jak i na przyszłość, do popularnych przychodzących mi do głowy należą mata edukacyjna i zabawki do zawieszenia na niej, karuzela z pozytywką, projektor gwiazd.
- sprzęty ułatwiające opiekę i pielęgnację - np. elektroniczna niania, podgrzewacz do butelek, fotelik samochodowy, nosidło (najlepiej ergonomiczne), chusta, ręcznik/kocyk (tu często wyszywane/drukowane są imię, data urodzenia, parametry towarzyszące narodzinom jak waga, wzrost, godzina narodzin), pieluchy.
- pieniądze - prezent dobry, gdy brakuje czasu i pomysłu na kupienie czegoś, gdy nie ma się pewności, czy trafi się w gust (no chyba bardziej rodziców niż dziecka;), zawsze się przydają, jednak nie zawsze zostają one prezentem dla dziecka.
- obrazek - do powieszenia/postawienia, srebrny lub nie, najlepiej z pamiątkową dedykacją.
- medalik - z łańcuszkiem lub bez, mimo że nie do wykorzystania od razu, to przyda się później, np. do I komunii św. dziecka.
- biżuteria - to wersja bardziej dla dziewczynek, spotyka się kolczyki, bransoletki z zawieszkami.
- książka - może to być Biblia, książka z bajkami, książka - pamiętnik pierwszych miesięcy, ważnych wydarzeń i osiągnięć rozwojowych dziecka.
- odcisk bobasa - mniej więcej tak nazywa się masa gipsowa, w której można wykonać odcisk dłoni, stopy maluszka.
- voucher - np. na sesję zdjęciową dziecka lub rodzinną z dzieckiem, do sklepu z akcesoriami dziecięcymi.
- album/ramka na zdjęcia - by zachęcić rodziców do wywołania zdjęć z chrzcin.
- ramka cyfrowa - dla tych, którzy wolą cyfrowe oglądanie zdjęć.

O naszych przygotowaniach do chrzcin pisałam tutaj, a krótką relację z tego wydarzenia znajdziecie tutaj.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, będzie mi miło, gdy zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza.

Za wszystkie spostrzeżenia i wsparcie - dziękuję :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...